Termovize odhalí problémy s úniky tepla a tepelné mosty u špatně provedené rekonstrukce

Termosnímek ukazující tepeplné úniky (tepeplné mosty) u stropu, na překladech nad okyn a zdivem na plášti objektu.

Jestli vás trápí rosení oken či pocit zimy i přesto, že objekt nepřetržitě a nákladně vytápíte, je termovize správně zvolený postup odhalení příčin a krok k nápravě. Termokamera pomůže odhalit řadu nedostatků spojených s vytápěním a zateplením domů tak, abyste mohli rychle najít vhodné řešení.

Termovizní měření vám pomůže odhalit takové problémy, jako jsou narušená izolace, vadná okna či jejich netěsnosti, stejně tak vám ale pomůže například najít kunu, když si vybere váš dům za své působiště. Měření termokamerou dokáže najít tepelný most, ať už jde o špatné napojení konstrukcí, nedostatečnou tepelnou izolaci nebo jiný stavební problém.

Termosnímek, který ukazuje na tepeplný mostna fasádě v horní části u střechy (červená barva).

Termovize a měření úniku tepla

Jestliže dům nákladně vytápíte a přesto máte doma chladno, může být na vině nefunkční topení, pravděpodobně vám ale vytvořené teplo spíš někudy uniká. Na netěsnost okna vás prvotně může upozornit větší zima u oken nebo dokonce průvan. Termovizní měření ovšem často odhalí další úniky tepla, hlavně špatně provedené zateplení domu, tedy vady v termoizolaci pláště domu, špatně osazená okna nebo dokonce jejich výrobní závadu, kterou byste nejspíš nebyli schopni jinak sami odhalit. Bez diagnostiky těchto úniků vám hrozí vysoké náklady na vytápění při nedostatečném tepelném komfortu v domě.

Obvyklé úniky při tepelných ztrátách budov

Tyto údaje neplatí pro všechny objekty ale spíše pro rodinné domy starší 15 let, kdy zateplení objektu a izolační vlastnosti objektu nebyly tolik brány jako hlavní priority domu při jeho návrhu. 

Střecha
33%
Okna
13%
Stěny
25%
Podlaha
15%
Hlavní vstupní dveře
5%